Domowa granola to nic innego jak zestawienie wszystkiego co najlepsze dla naszego organizmu, by pozytywnie, z energią i wigorem zacząć dzień. To także porządna dawka błonnika, który świetnie działa na nasz układ pokarmowy, przyspieszając trawienie. Do takiej domowej granoli możecie dodać ulubione ziarna, bakalie i suszone owoce, nie zapominając, że najważniejszymi elementami są tutaj płatki owsiane, otręby i siemię lniane.
- 2 szklanki* płatków owsianych
- 3 łyżki otrębów owsianych lub żytnich
- 2 łyżki siemienia lnianego
- 2 łyżki sezamu
- 2 łyżki wiórków kokosowych
- po pół szklanki ziaren słonecznika, pestek dyni i płatków migdałowych
- 3 łyżki rodzynek
- 3 łyżki suszonej żurawiny
- kilka suszonych śliwek (niekoniecznie) i moreli
- 1 szklanka mieszanych orzechów (laskowe, włoskie, nerkowce, migdały)
- 3-4 łyżki płynnego miodu
W misce wymieszać ze sobą płatki owsiane, otręby, siemię lniane, sezam, wiórki kokosowe, ziarna słonecznika, pestki dyni, płatki migdałowe i miód.
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, a na papier wyłożyć naszą mieszankę płatków i ziaren. Wyrównać. Wstawić do nagrzanego piekarnika. Piec ok. 15-20 minut w 160 stopniach, mieszając co 5 minut, by wszystkie składniki równomiernie się upiekły.
Upieczoną granolę wystudzić i połączyć z pozostałymi składnikami, czyli, rodzynkami, pokrojonymi suszonymi śliwkami i morelami, suszoną żurawiną i orzechami.
Gotową granolę przechowywać w szczelnie zamkniętym słoiku lub metalowej puszce.
Do granoli można również dodać mieszankę suszonych owoców egzotycznych, czyli papaję, ananasa, płatki kokosowe i suszone plasterki bananów.
Najlepiej smakuje w połączeniu z naturalnym jogurtem i świeżymi owocami.
0 komentarze:
Prześlij komentarz
Dziękuję za odwiedzenie bloga. Jeśli chcesz się podzielić opinią o jakimś daniu lub po prostu zadać pytanie, to dobrze trafiłeś:) Pisz tu: