czwartek, 26 kwietnia 2012

Kolorowe pucharki

Bardzo efektowny sposób na deser, który zachwyci każdego. Niby klasyczne i proste połączenie galaretek i owoców, ale wylane w troszkę nietypowy sposób, tworzą to małe, przyjemne dla oka ( i nie tylko) cudo :)
Pomysł zaczerpnięty z gazetki "Przyślij przepis" 1/2011 (nr 38). Tam przepis pod nazwą "Roztańczone galaretki". Autorem jest pan Michał R. ze Zduńskiej Woli.
Składniki na 6 sztuk:
  • 3 galaretki w różnych kolorach ( u mnie pomarańczowa, cytrynowa i poziomkowa)
  • 2 rodzaje dowolnych owoców (oprócz świeżego kiwi i ananasa, bo galaretka się nie zetnie!), kolorem pasujące do galaretek ( ja wykorzystałam mandarynki i banany)
  • 1 śnieżka w proszku na mleko

2 galaretki przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu w dwóch oddzielnych naczyniach. Trzecią rozrobić tylko w 200 ml gorącej wody.
Pucharki lub szklanki w których będziemy podawać deser ustawiamy tak, by były przechylone pod kątem (jak na zdjęciu poniżej). Do tak ustawionych pucharków wrzucić owoce, zalać galaretką.
Poczekać aż zastygnie. Następnie pucharki odwrócić na drugą stronę, wrzucić owoce i zalać kolejną galaretką. Poczekać aż zastygnie.
Śnieżkę ubić z mlekiem, dodać tężejącą galaretką rozrobioną wcześniej w 200 ml wody, zmiksować. Napełnić tężejącą masą pucharki. Wstawić do lodówki do całkowitego stężenia. Można udekorować kleksem bitej śmietany lub/i dowolnymi owocami.
5 komentarzy:

Dziękuję za odwiedzenie bloga. Jeśli chcesz się podzielić opinią o jakimś daniu lub po prostu zadać pytanie, to dobrze trafiłeś:) Pisz tu:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...